İmplant Tedavisi Yapılırken Kullanılan Malzemeler Zararlı mı? Kanser Yapar mı?

İmplant tedavisi için kullanılan malzemelerin genellikle insan vücuduyla uyumlu ve biyouyumlu olduğu kabul edilir. Ancak, bazı kişilerde nadir durumlarda alerjik reaksiyonlar veya doku reaksiyonları olabilir. Bununla birlikte, implant tedavisinin kansere neden olduğuna dair bilimsel bir kanıt bulunmamaktadır.

İmplant tedavisi için kullanılan malzemeler genellikle titanyum veya titanyum alaşımlarından yapılmıştır. Titanyum, vücutta genellikle iyi tolere edilir ve vücuda yerleştirildiğinde çoğunlukla bir reaksiyona neden olmaz. Ayrıca, implantların üzerine yerleştirilen porselen veya seramik kaplamalar da yaygın olarak kullanılır ve bu malzemeler de genellikle insan vücuduyla uyumludur.

İmplant tedavisi sırasında kullanılan malzemelerin kansere neden olduğuna dair herhangi bir bilimsel kanıt bulunmamaktadır. Bununla birlikte, implant tedavisi sırasında veya sonrasında herhangi bir anormal belirti veya semptom fark ederseniz, hemen doktorunuza başvurmanız önemlidir.

Genel olarak, implant tedavisi, diş eksikliklerinin tedavisinde güvenli ve etkili bir seçenektir. Ancak, implant tedavisi öncesinde ve sonrasında olası riskler hakkında doktorunuzla konuşmanız ve tedavinin size uygun olup olmadığını değerlendirmeniz önemlidir. Ayrıca, implant tedavisi yaptırmadan önce, sağlık geçmişinizi ve alerjilerinizi doktorunuzla paylaşmanız önemlidir, böylece uygun tedavi planı belirlenebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://elmasdent.com/wp-content/uploads/2022/04/logo-w.png

Uzun yıllardır hizmet veren kliniğimiz sizin memnuniyetiniz ve rahatlığınız için sorunlarınıza en ideal çözümleri sunmaktadır.

Bizi Takip Edin

Elmas Dent | Her hakkı saklıdır. | 2022

Elmas Dent | Her hakkı saklıdır. | 2022